Zde umisťujeme krátké zprávy o úspěších našich vrcholových sportovců, které nám zasíláte. Prezentace je důležitou součástí akademické reprezentace VŠCHT Praha.

Naši úspěšní reprezentanti

ořez 215*215px

Kajakář Josef Dostál zase zlatý!
Josef Dostál, náš student oboru technologie potravin, ke 2 zlatým medailím z Mistrovství světa v rychlostní kanoistice přidal i 2 zlaté a jednu stříbrnou z Akademického mistrovství světa v Minsku. Návdavkem byl ještě oceněn jako nejlepší kajakář závodu. Gratulujeme!

Václav Dubský, student Fakulty chemicko-inženýrské, získal na mistrovství republiky titul mistra republiky v rychlostní kanoistice na krátkých tratích - tentokrát na trati C4. K tomuto úspěchu přidal ještě titul vícemistra republiky na trati C1 - 1000 m a v Moskvě na MS obsadil 6. místo na 5000 m a 7. místo v C4.
 šířka 215px

Tři cenné kovy pro Ivetu Šístkovou
3 medaile si veze z 19. Akademického mistrovství světa v orientačním běhu naše studentka Ing. Iveta Šístková, roz. Duchová. V úvodních sprintových smíšených štafetách v Kroměříži pomohla získat bronzové medaile, na krátké trati vybojovala 2. místo a v závěrečném závodě štafet dofinišovala české štafetě opět pro stříbrnou medaili. Iveto, gratulujeme!

šířka 215px
Zdroj: czech-ski.com - Petra Nováková

Petra Nováková

reprezentantka v běhu na lyžích. Jednadvacetiletá rodačka z Karlových Varů a studentka forenzní analýzy už mezi dospělými nakoukla i do elitní desítky a získává jeden dres pro vedoucí závodnici hodnocení do 23 let za druhým.

šířka 215px

Triatlonistka Barbora Hlaváčová, studentka FPBT , získala další mezinárodní úspěch tentokrát na Akademickém mistrovství světa v Brazílii, kde na velmi náročné trati vybojovala 6. místo. O týden později se zúčastnila ještě Pan-amerického poháru v Limě, kde si o jednu příčku polepšila. V Limě sportovce pak vřele přivítala i česká ambasáda

šířka 215px

Eliška Gálová, studentka FCHT, čerstvá mistryně ČR do 22 let, se může pyšnit dalším úspěchem. Z bulharské Varny, kde před několika dny bojovaly evropské páry v beachvolejbale do 22 let, přivezla dvojice Třešňáková – Gálová bronzovou medaili. Výhrou dvakrát 21:17 potvrdily bronz proti ukrajinskému páru Samoday – Sulima.

Aktualizováno: 28.11.2023 16:45, Autor: Martin Mašek